Działoszyńska Dziesiątka 2018 z udziałem mistrzyni świata w maratonie [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Zbyszek Rybczyński
Blisko 250 osób zmierzyło się w zawodach głównych Działoszyńskiej Dziesiątki. Gościem specjalnym imprezy była mistrzyni maratonu Wanda Panfil

Podium dziewiątej edycji Działoszyńskiej Dziesiątki zdominowali obcokrajowcy. Bieg na dystansie 10 kilometrów ulicami Działoszyna wygrał Bogdan Semenowycz z Ukrainy, drugi był Marokańczyk Elasri Abderrahim, a trzeci kolejny Ukrainiec Pavlo Veretskyi. Wśród kobiet zwyciężyła Valentyna Kiliarska. Spośród miejscowych zawodników najszybciej trasę pokonał Damian Skupiński z Klubu Biegacza Warta, który zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Agnieszka Kuzyk z Raciszyna, dyrektor zawodów, wbiegła na metę jako ósma kobieta. Zawody nordic walking wygrał Łukasz Dors. Przed głównym wyścigiem rywalizowały dzieci i młodzież.

WYNIKI IX DZIAŁOSZYŃSKIEJ DZIESIĄTKI:

Klasyfikacja generalna biegu
Klasyfikacja generalna nordic walking

Na linii startu gorąco powitano Wandę Panfil, jedną z najlepszych zawodniczek w historii światowego maratonu, mistrzynię świata z Tokio (1991 r.). Do Działoszyna przyjechał również reprezentant Polski w chodzie sportowym Jakub Jelonek, który promował swoją książkę "Trening mistrzów", zawierającą wywiady i historie wielkich trenerów i biegaczy na długie dystanse.

Zawodnicy z miejsc I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn wyjechali z Działoszyna z nagrodami. Organizatorem IX Działoszyńskiej Dziesiątki był Allsport przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy Działoszyn oraz miejscowego Zespołu Szkół im. M. Curie-Skłodowskiej, a sponsorem głównym Cementownia Warta S.A.