Światowy Dzień Kota. Stwórzmy kocią galerię [ZDJĘCIA]

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Mało kto pewnie wie, że świętują go jedynie koty w Polsce i we Włoszech. W Polsce od 2006 roku, a we Włoszech od 1990 roku. Stworzono go by podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka oraz zwrócić uwagę na koci los. Chodzi też o zachęcenie ludzi do niesienia pomocy bezdomnym kociakom.

Daniel Defoe powiedział: "Kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności". Czy nie myślicie, że coś w tym jest?

Jeśli się z tym zgadzacie i posiadacie kocich przyjaciół to przyślijcie nam ich zdjęcia. Pochwalmy się swoimi kotami. Niech pokażą się światu!

Zdjęcia prosimy nadsyłać na adres: lodz@naszemiasto.pl w temacie wpisując "Kot".

Wysyłając nam zdjęcia oświadczacie, że są one Waszą własnością i macie prawa do ich rozpowszechniania.

Kot czy kotka? Osobnik młody czy dojrzały? W dzień Dobry TVN" behawiorystka Antonina Kondrasiuk i hodowca kotów Beata Szutko Goworek wyjaśniły, jak najlepiej wybrać czworonożnego mruczka dla siebie i dla rodziny. Obejrzyj wideo:

Wideo

mm

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

22.02.2018, 00:46

Pamiętajcie, że w piątek jest post. Zabrania się wtedy spożywania kociny. Za to w sobotę zachęcam do konsumpcji kotlecików z młodego kotka. Delikatne mięsko rozpływa się w ustach. Pieski też są smaczne, ale niektóre rasy są bardziej żylaste i mięso wchodzi między zęby.

20.02.2018, 00:06

Większość osób, które znałem nie robiła na starość pod siebie.

20.02.2018, 00:04

Gdzieś w Rzgowie podobno jest jakiś chińczyk, który potrafi dobrze przygotować kocinę według tradycyjnej receptury. Ludzie, którzy o nim opowiadają są zadowoleni z jego kuchni. Ja raz jadłem w Chinach. Mięsko dużo lepsze od naszej wołowiny.

20.02.2018, 00:01

A dlaczego ja iść, jak ja się dobrze czuć. Ja rozumieć, że ty woleć jeść szynki ze świńskie tyłki, czy parówki ze zmielonych oczu, kopyt i innymi odpadami. My w Chinach lubić jeść czystsze zwierzątka, które nie taplają się w chlewie w swoich odchodach. Ja ciebie zapraszać do mnie na smakowita potrawka z kociny.

19.02.2018, 08:49

Ludzie to dopiero śmierdzą. Myślisz, że robienie pod siebie Cię minie? A może modlisz się o to by nikt nie musiał Ci pupy myć?

17.02.2018, 17:23

pajac

17.02.2018, 13:03

Nie podoba ci się komuchu wolność słowa? To może wyprowadzisz się do jednego z ostatnich bastionów, gdzie komunizm ma się dobrze? Czyli do Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej pod sprawiedliwymi rządami Kim Dzong Una

17.02.2018, 07:59

czy pajaca, który ujada nasty raz, pewnie z tego samego IP, szanowna Redakcja może ujawnić, ewentualnie zablokować?

16.02.2018, 23:06

koty śmierdzą

16.02.2018, 21:32

Niestety biedaku nie masz racji. kilku powodów:w domu nie można mieć więcej niż jednego kocura,bo każdy będzie znaczył swój teren moczem,i będzie smród.Kot powinien mieć kuwetę z piaskiem lub żwirkiem i tam będzie się załatwiał.Nie wolno też dorosłym kotom dawać mleka,bo zasrają wszystkie kąty.Naczytałeś się bzdur i teraz mądrego udajesz.Wiedz jeszcze i to,że kocie pchły nie atakują człowieka,bo im ludzka krew nie służy.Ale pies i tak jest mądrzejszy.

16.02.2018, 21:32

Niestety biedaku nie masz racji. kilku powodów:w domu nie można mieć więcej niż jednego kocura,bo każdy będzie znaczył swój teren moczem,i będzie smród.Kot powinien mieć kuwetę z piaskiem lub żwirkiem i tam będzie się załatwiał.Nie wolno też dorosłym kotom dawać mleka,bo zasrają wszystkie kąty.Naczytałeś się bzdur i teraz mądrego udajesz.Wiedz jeszcze i to,że kocie pchły nie atakują człowieka,bo im ludzka krew nie służy.Ale pies i tak jest mądrzejszy.

16.02.2018, 20:25

jak jadasz w niedziele u chińczyka to z pewnością wiesz jak smakuje, bo w tygodniu dają psa albo szczura

16.02.2018, 19:22

Powinno byc stworzone rok debilizmu Polakow.Obchodzimy swieta wymyslone i zagraniczne.A o naszy za ch..a nie pamietamy.

21.02.2017, 03:33

Na pierwszym zdjęciu: Kocie oglądanie TV

20.02.2017, 11:13

hehehe! jaka profesjonalna retrospekcja ludzkich zachowań...;) "kobieta z kotem" nawet nie chciałaby na Ciebie spojrzeć, więc całkiem słusznie, że ją omijasz szerokim łukiem. Tak trzymać!

18.02.2017, 06:20

Wie ktoś z was, gdzie w Łodzi można zjeść pyszną kocinę? Podobno nie ma to jak kotek w potrawce z młodymi ziemniaczkami. Mniam, mniam, łapki lizać....

17.02.2017, 13:09

Wszystkim kotom polskim i nie tylko -Szczęść Boże!!!!

17.02.2017, 12:05

Ja być Kim Dzong Il z daleka Chińska Republika Ludowa. Podobać mi się te koty. Ja je zatrudnić w moja restauracja w China Town.

15.02.2017, 15:20

Jak ja nie cierpię kotów, brudasy i śmierdziele! Najgorszy jest zapach kociego moczu, rzygać się chce! Inne zwierzę, np pies, kiedy załatwi się np. na buty czy dywan, to wystarczy wyczyścić i nie ma śladu, ani zapachu, a po tych kocurach wszystko jest do wyrzucenia! Teraz kilka słów o samych właścicielach kotów, ktoś kiedyś powiedział, że koty posiadają inteligentni ludzie buahaha, prawda jest taka, że wręcz przeciwnie, właściciele kotów to psychicznie chorzy ludzie. Młody posiadacz kota zamienia się z miejsca w starą dewotę. Z reguły nabierają charakteru kota, izolują się od ludzi i zamieniają się w dziwaków. Najgorsze to mieć partnerkę ltóa kocha koty, żenada. Będzie chciała zamienić cię w drugiego śmierdziela! Jak widzę kobietę z kotem, omijam ją szerokim łukiem! Co innego jak ma psa, wrażliwa i uczciwa! Może nie mam racji?

18.02.2016, 16:41

co to jest "brudka" dzieciątko?

18.02.2016, 00:32

Mięsko podobno delikatne. Dużo smaczniejsze od tego z brudnej świni.

17.02.2016, 17:46

Pewnie nie ma dojścia do miejsc gdzie mogłaby oglądać świat-parapety .miejsce na meblach w mieszkaniu gdzie by mogła bezpiecznie spacerować,jakieś domki czy rury dla kotów.

17.02.2016, 11:33

, a mój kot, tylko jest. Nie przyjdzie nie przytuli się, nie zabiega o głaskanie. Jestem mu potrzebny tylko po to, aby miska była pełna.Przy próbie pacyfikacji z mojej strony, nie atakuje, ale przy najbliższej okazji daje drapaka. Takie indywiduum.

17.02.2016, 02:35

Cieszą mnie twoje doznania erotyczne. Podzielisz się jeszcze czymś więcej? Jakieś wspólne intymne zdjęcia z twoją partnerką Kicią? Kiedy masz te niepowtarzalne doznania w dotyku, gdy dotykasz jej łapki, czy ogonka? Bo doznania z zapachu, to pewnie o koci odbyt ci chodzi?

17.02.2016, 02:31

Ktoś mi podpowie, gdzie w Łodzi można zjeść potrawę z kocim mięsem? W Chinach się zajadałem przepysznymi potrawami z kotów, a w Polsce jest z tym problem. Jak się samemu kota nie złapie, to nici z jedzenia.