Ciepło i przytulnie. Tak jest w domu poseł Beaty Mateusiak-Pieluchy ZDJĘCIA

Daniel Sibiak
Daniel Sibiak
Obradujemy od rana. Dzisiaj wiele kontrowersyjnych tematów i emocji.
Obradujemy od rana. Dzisiaj wiele kontrowersyjnych tematów i emocji. Archiwum prywatne
Beata Mateusiak-Pielucha w życiu publicznym działa nieprzerwanie od 30 lat. Pełniła funkcje wójta, starosty, radnej gminnej, powiatowej i wojewódzkiej, a obecnie jest posłem. Sprawdziliśmy, jak odpoczywa po pracy i jaka jest prywatnie. A ponieważ wolny czas najchętniej spędza w domu i ogrodzie, zaglądamy do środka.

Kim jest Beata Mateusiak-Pielucha?

Beata Mateusiak-Pielucha w życiu publicznym działa nieprzerwanie od 30 lat. Pełniła funkcje wójta gminy Sędziejowice, starosty powiatu pajęczańskiego, radnego gminnego i powiatowego. Była delegatem do pierwszego sejmiku województwa sieradzkiego. Współzałożycielka Porozumienia Centrum, a potem Prawa i Sprawiedliwości w regionie sieradzkim. Z ramienia partii otrzymała zadanie stworzenia struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie pajęczańskim. Do dziś kieruje w powiecie pajęczańskim sprawami partii, wpierw jako pełnomocnik, a obecnie jako Prezes Zarządu Powiatowego. Obecnie poseł na Sejm RP. Pracuje w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa, Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz Środków Przekazu. Na brak wolnego czasu nie narzeka, ale każdą wolną chwilę spędza w swoim domu w miejscowości Posmykowizna w gminie Działoszyn, gdzie najlepiej odpoczywa czytając i dbając o swoje koty. Obecnie ma ich aż sześć. Niedawno bowiem podrzucono jej trzy małe kocięta. Uwielbia też surrealistyczne malarstwo i pracę w ogrodzie, która pozwala jej oderwać się na chwilę od polityki. A ponieważ ma 40 arową działkę, ma co robić. Największą przyjemność sprawiają jej odwiedziny córek w rodzinnym domu, które są już dorosłe i opuściły rodzinne gniazdo, mieszkając tam, gdzie pracują.

- Urodziłam się w w Wieluniu, wychowałam w Kraszkowicach, a mieszkam od ponad 30 lat w Działoszynie. Tu razem z mężem prowadziłam działalność gospodarczą, wybudowałam dom, wychowałam trójkę moich dzieci - mówi Beata Mateusiak-Pielucha.

Życiowe motto

- Można dożyć stu lat, jeśli poświęci się wszystko to, co sprawia, że chciałoby się żyć tak długo - cytat Woodego Allena jest dla mnie mottem - mówi Beata Mateusiak-Pielucha.

Do ulubionych książek poseł Beaty Mateusiak-Pieluchy należą:

  • Łuk Triumfalny Erich Maria Remarque

  • Aleksander Wielki Steven Pressfield

  • Potop Henryk Sienkiewicz

  • Cesarzowa Pearl S. Buck

  • Wyspy bezludne" Waldemar Łysiak

Obradujemy od rana. Dzisiaj wiele kontrowersyjnych tematów i emocji.

Ciepło i przytulnie. Tak jest w domu poseł Beaty Mateusiak-P...

Sztuczna inteligencja “nie radzi” sobie z hejtem?

Wideo

Dodaj ogłoszenie